VI Międzyszkolny Konkurs Kolęd Drukuj Email
Poniedziałek, 19 Styczeń 2009 18:15

W czwartek 15 stycznia 2009 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Domecku odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Kolęd. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach. W pierwszej z nich prezentowali przygotowane przez siebie kolędy uczniowie klas I-III, a w drugiej – uczniowie klas IV-VI. Mieliśmy przyjemność gościć reprezentantów ośmiu szkół: Chmielowic, Wawelna, Komprachcic, Ochódz, Ligoty Prószkowskiej, Złotnik, Prószkowa i Domecka.
W kategorii wiekowej klas I-III wzięło udział 11 wykonawców, natomiast w kategorii wiekowej klas IV – VI 15 wykonawców. Razem było 34 uczestników konkursu. Prezentowali oni przygotowane przez siebie kolędy i pastorałki samodzielnie lub w duetach, z wykorzystaniem podkładów muzycznych oraz instrumentów. Mogliśmy podziwiać grę niektórych uczestników na wiolonczeli, keyboardzie i fletach. Uwagę przykuwały również oryginalne stroje i doświadczenie sceniczne wykonawców. A wszystko to odbywało się w pięknej scenerii zimowego lasu.
Wiersz w wykonaniu Julii Nicze z klasy II –ej wprowadził wszystkich w nastrój uroczystości. Nad przebiegiem konkursu czuwali konferansjerzy: Michał Szymaniec i Sabina Drąg oraz dwa urocze aniołki: Klaudia Skrzyszowska i Justyna Kasperek. Jeden z aniołków przyprowadzał wykonawców na scenę i czuwał nad tym, aby wszyscy zaśpiewali przygotowane kolędy i pastorałki najlepiej jak potrafią. Natomiast drugi zadawał pytania konkursowe dla chętnych nagradzając dobre odpowiedzi słodką niespodzianką.
Największą popularnością w czasie konkursu cieszyła się pastorałka „Bosy Pastuszek”. Poza konkursem wystąpiła Emilia Waliczek z Przedszkola w Domecku, która zdobyła I miejsce w kategorii wiekowej do lat 14 na II Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Hej! Kolęda, Kolęda” w Komprachcicach. Wykonała dwie kolędy konkursowe: „Moje Betlejem” i „Jezus Malusieńki”.

Uczestników konkursu oceniało jury w składzie:

Józef Chudalla – organista katedralny i dyrygent chóru w Opolu
Joachim Konsek – dyrektor SOK w Prószkowie


W czasie obrad jury odbyły się spotkania integracyjne dzieci, opiekunów, zaproszonych gości, rodziców, połączone ze słodkim poczęstunkiem i wspólnym śpiewem kolęd.
Na koniec uroczystości miała miejsce chwila, na którą wszyscy czekali – ogłoszenie wyników konkursu. Oto one:


Klasy I- III:
I miejsce Julia Plutowska, Zofia Skiera i Karolina Krzemień
PSP Komprachcice
II miejsce Oliwia Dobrzańska PSP Chmielowice
III miejsce Piotr Buhl PSP Domecko
Wyróżnienie
Paulina Rasch i Anna Dobranowska PSP Prószków

Klasy IV – VI:
I miejsce Nikola Wiench PSP Wawelno
II miejsce Alicja i Magdalena Margos PSP Złotniki
Anna i Maria Szendzielorz PSP Złotniki
III miejsce Duet rodzinny Teresa i Krzysztof Waliczek PSP Domecko
Wyróżnienie Klaudia Skrzyszowska PSP Domecko


Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim uczestnikom,, opiekunom, gościom, rodzicom, sponsorom, wszystkim, którzy pomogli w organizacji konkursu.


Konkurs Kolęd, który stał się już tradycją w naszej szkole, to nie tylko eliminacje międzyszkolne, ale przede wszystkim wyjątkowy czas będący źródłem ciepłych wrażeń i pozytywnych emocji, w którym poprzez śpiew i udział wyrażamy miłość do Jezusa i radość z Jego narodzin Wspaniała atmosfera, jaka towarzyszy tej uroczystości, doświadczenie wspólnoty, wzajemnej życzliwości, uśmiech na twarzach dzieci, ich przeżycia i obietnice, że przyjadą do nas za rok, zachęcają nas do kontynuacji konkursu w kolejnych latach.


Do zobaczenia za rok

opracowanie: Elżbieta Spychała

Zmieniony: Poniedziałek, 02 Marzec 2009 19:01


 


Uzywamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: swiadczenia uslug, statystyk.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym.
Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia. Szczegoly znajdziesz w Polityce Prywatnosci.