Lubimy wiersze Juliana Tuwima Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka   
Sobota, 28 Marzec 2009 00:00

     „Lubimy wiersze Juliana Tuwima” Pod takim hasłem, na początku marca, w Publicznej Szkole Podstawowej w Domecku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I – III. Do udziału w konkursie zgłosiło się 17 uczestników. Ich zadanie polegało na zaprezentowaniu wybranego przez siebie wiersza oraz przygotowaniu odpowiedniego kostiumu i rekwizytów. I tak na scenie można było zobaczyć kotka śniącego o miseczce mleczka, „odważnego” rycerza Krzykalskiego, panią Słowikową czekającą na spóźnionego męża, Zosię-Samosię, która wszystko wie i umie wszystko zrobić sama, roztargnionego pana Hilarego szukającego okularów nawet w piecu, psotnego murzynka Bambo i innych. Ciekawa interpretacja wielu wierszy oraz pomysłowe stroje zachwyciły zarówno jurorów jak i zebraną publiczność. Jury miało więc niemały kłopot z rozdzieleniem nagród, dlatego też, poza nagrodami głównymi przyznało kilka wyróżnień. W konkursie zwyciężyła uczennica  kl. II  Teresa Waliczek, drugie miejsce zdobyła Izabela Kobienia z kl. III, a trzecie ex equo Paulina Drąg z kl. I i Karolina Nowak z kl. II. Wyróżnienia otrzymali: Sonia Gielnik, Kamil Janoszek, Marek Gogolok, Julia Nicze, Wiktoria Czech i Marcin Pawleta. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, natomiast pozostali małe upominki. Konkursowi towarzyszyła wystawa prac plastycznych, których tematem były ulubione postacie z wierszy Juliana Tuwima. Zaangażowanie uczniów oraz ich rodziców w przygotowanie do konkursu pokazały, że twórczość autora „Lokomotywy” jest znana, lubiana i nadal cieszy się dużą popularnością. Zwycięzcy Szkolnego Konkursu Recytatorskiego reprezentowali Naszą Szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim dla klas I-III w Dąbrowie, gdzie odnieśli duży sukces. W kategorii klas pierwszych Sonia Gielnik za interpretację wiersza pt. „Kotek” otrzymała pierwsze miejsce, a Kamil Janoszek jako rycerz Krzykalski zdobył trzecią nagrodę. W kategorii klas drugich Teresa Waliczek i Wiktoria Czech zostały wyróżnione.

opracowała Beata Kmieć - organizator konkursu

Zmieniony: Czwartek, 02 Kwiecień 2009 18:51


 


Uzywamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: swiadczenia uslug, statystyk.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym.
Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia. Szczegoly znajdziesz w Polityce Prywatnosci.