VII Międzyszkolny Konkurs Kolęd Drukuj Email
Czwartek, 21 Styczeń 2010 20:06

Niech błogich kolęd śpiewanie
Pozwoli Jezusowi
W waszych sercach znaleźć mieszkanie.
Niech radość i pokój w Was zagości,
Abyście dla innych mieli mnóstwo Miłości…W czwartek, 14 stycznia 2010 roku odbył się w naszej szkole VII Międzyszkolny Konkurs Kolęd. Cyfra „7” towarzysząca uroczystości to szczęśliwa liczba, kojarząca się z obfitością i błogosławieństwem, nic więc dziwnego, że konkurs miał w tym roku dla nas znaczenie symboliczne. Po raz kolejny mieliśmy ogromną przyjemność gościć wiele koleżanek i kolegów z innych szkół, ich nauczycieli, rodziców i innych gości.
W konkursie wzięło udział 40 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I – III oraz IV – VI. Zebrani z podziwem i radością wysłuchali kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów dziewięciu szkół: Chmielowic, Wawelna, Komprachcic, Ochódz, Boguszyc, Prószkowa, Ligoty Prószkowskiej, Złotnik i Domecka.
Konkurs prowadziły dwie uczennice klasy III: Wiktoria Czech i Julia Nicze. W opanowaniu strachu i tremy pomagały uczestnikom dwa aniołki Paulina Drąg i Sonia Gielnik z klasy II. Wybrane osoby, w tym również wykonawcy, losowali przygotowane przez aniołki życzenia noworoczne. Po głośnym odczytaniu życzeń każdy otrzymał ozdobne serce z ich treścią. Wszyscy obecni byli pod ogromnym wrażeniem pięknych głosów, rozwijających się talentów, nietuzinkowych wykonań, strojów i przejmującej gry na instrumentach.
Trudną pracę miała komisja konkursowa, w skład której weszły dwie osoby: Pan Joachim Konsek – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Prószkowie Pan Józef Chudalla – organista katedralny i dyrygent Chóru Katedralnego w Opolu.

Laureatami konkursu zostali:

w kategorii klas I-III:

I miejsce -
Emilia Waliczek z PSP w Domecku
II miejsce -
Oliwia Dobrzańska z PSP w Chmielowicach
III miejsce -
Sonia Gielnik z PSP w Domecku
wyróżnienie -
Paulina Klosa z PSP w Prószkowie


w kategorii klas IV-VI:

I miejsce -
Nikola Wiench z PSP w Wawelnie
II miejsce -
Magdalena Margos i Anna Szindzielorz z PSP w Złotnikach
III miejsce -
Karolina Herman z PSP w Ligocie Prószkowskiej
wyróżnienie -
Teresa i Krzysztof Waliczek z PSP w Domecku

Posłuchaj jak Oni śpiewali ...


Dla poprawnej pracy aplikacji niezbędna jest obłsługa Javascript oraz odtwarzacz Flash Player 9.

Gratulujemy zwycięzcom!!!
więcej zdjęć w galerii


Z całego serca dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, ich opiekunom, rodzicom, jurorom i wszystkim przybyłym gościom. Konkurs nie mógłby się odbyć bez odpowiedniego sprzętu muzycznego i nagłośnienia, nad którym czuwał, jak co roku, Pan Piotr, za co serdecznie dziękujemy.

Mamy nadzieję, że liczba „7” przyniosła szczęście wszystkim wykonawcom kolęd. Nawet, jeśli niektórzy nie zajęli jednego z trzech pierwszych miejsc, zdobyli uznanie nas wszystkich, ogromne brawa dla ich talentów, naszą radość i wdzięczność, a najważniejsza wygrana - to radość Jezusa, który obdarza swoim błogosławieństwem każde śpiewające dziecko.


 

Elżbieta Spychała
współorganizatorka konkursu


Zmieniony: Poniedziałek, 13 Luty 2012 08:51


 


Uzywamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: swiadczenia uslug, statystyk.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym.
Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia. Szczegoly znajdziesz w Polityce Prywatnosci.