IX Międzyszkolny Konkurs Kolęd - luty 2012r. Drukuj Email

W środę, 1 lutego 2012 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Domecku odbył się
IX Międzyszkolny Konkurs Kolęd
.

Po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć reprezentantów wielu szkół: PSP w Boguszycach, PSP w Chmielowicach, PSP im. ks.  Jana Twardowskiego w Komprachcicach, PSSP w Ochodzach, PSP im. Janusza Korczaka w Polskiej Nowej Wsi, PSP w Wawelnie, Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Pisarzy Śląskich w Złotnikach  i  PSP w Domecku.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: uczniowie klas I – III oraz  IV – VI. W konkursie wzięło udział 28 uczestników, którzy zaprezentowali 25 kolęd i pastorałek.

Nad przebiegiem konkursu czuwali konferansjerzy: Julia Nicze i Wiktoria Czech. Do uatrakcyjnienia konkursu przyczyniła się obecność pasterzy, w których role wcieliły się: Sonia Gielnik i Paulina Drąg. Pasterze prowadzili zabawne dialogi w gwarze śląskiej, a w przerwach szukali znawców kolęd obdarowując ich słodką niespodzianką.

Występy uczestników oceniało jury w składzie: Pan Józef Chudala – organista katedralny i dyrygent Chóru Katedralnego w Opolu oraz Pan Joachim Konsek – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Prószkowie.
      Cieszymy się, że jurorzy wielokrotnie przyjęli nasze zaproszenie i zechcieli być z nami.

Oto wyniki konkursu:

w kategorii klas I-III:

I miejsce -
Emilia Waliczek z PSP w Domecku
II miejsce -
Karolina Gabriel i Magdalena Kopeć z PSP w Pol. Nowej Wsi
III miejsce -
Agata Aniserowicz z PSP w Chmielowicach
wyróżnienie -
Adrianna Kandziora z PSP w Komprachcicach

w kategorii klas IV-VI:

I miejsce -
Julia Juros z PSP w Wawelnie
II miejsce -
Sonia Gielnik z PSP w Domecku
III miejsce -
Wiktoria Oborska z PSP w Złotnikach
wyróżnienie -
Kamil Janoszek z PSP w Domecku

Nagrody Specjalne otrzymały duety:

Karolina Gabriel i Magdalena Kopeć z PSP w Polskiej Nowej Wsi
Maria Szindzielorz i Karolina Szindzielorz z PSP w Złotnikach

Posłuchaj jak Oni śpiewali ...

Gratulujemy laureatom i zwycięzcom!

więcej zdjęć w galerii

Poziom konkursu był wyrównany, a wszystkie występy bardzo się podobały zarówno jurorom jak i publiczności.

Widzowie zwrócili szczególną uwagę na występy uczniów PSP w Boguszycach, którzy wykazali się umiejętnością gry na kilku instrumentach: wiolonczeli, skrzypcach i trąbce.

Każdy wykonawca otrzymał dyplom i nagrodę.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, ich opiekunom, Panu Dyrektorowi, nauczycielom, rodzicom, przybyłym gościom, jurorom, Radzie Rodziców oraz właścicielowi sklepu CENTRO w PrószkowiePanu Arturowi Kaleta za ufundowanie słodkiego poczęstunku.
      Szczególne podziękowania składamy operatorowi dźwięku i nagłośnienia
Panu Piotrowi Waliczkowi.

Zapraszamy za rok na Jubileuszowy X Międzyszkolny Konkurs Kolęd.

Zmieniony: Poniedziałek, 13 Luty 2012 10:19